17.11.2014

Creative Blog Tour

Creative Blog Tour to nic innego jak mały łańcuszek/wycieczka, podczas której odrobinę odsłaniamy swój warsztat,
ale prezentujemy też innego twórczego bloga.

Jakiś czas temu w sieci znalazła mnie Kasia, która występuje pod pseudonimem Kasmatka i tworzy wspaniałego bloga Świat widziany oczami Kasmatki Blog Kasi jest przekrojem przez jej szerokie zainteresowania: dekoracje wnętrz, kaktusy, origami i cudne szydełkowe dzieła mamy. Kosmatka (czyli mama Kosmy) i Kasmatka (Kasia i jej mama) znają się elektronicznie i czasami napiszą kilka słów. Kasia pisze więcej, jest przesympatyczna i bardzo zdolna, więc nie zapomnijcie odwiedzić jej bloga i trochę ją poznać:)

Kasmatka zaprosiła mnie do Creative Blog Tour, więc nie mogę odmówić:)
Moim zadaniem jest odpowiedź na trzy pytania, które znajdziecie poniżej.

1. Nad czym obecnie pracuję?
Powoli tworzę listę prezentów świątecznych (w naszej rodzinie każdy przygotowuje listę marzeń, aby ułatwić zadanie pozostałym), ale też z radością kolekcjonuję drobiazgi, które będą zaskoczeniem dla obdarowanych.W głowie układam sobie aranżacje i zmiany niektórych pomieszczeń w domu.Zaraz usiądę do kolejnej pożegnalnej kartki, a niebawem zacznę przygotowywać bileciki do prezentów świątecznych. Na kartki świąteczne mam niewiele czasu:)

2. Czym moja praca różni się od innych?
Napiszę tylko o hobby, które jest odskocznią od pracy zawodowej. Zabawę ze scrapbookingiem, dzięki mojej sąsiadce Kini, zaczęłam zaledwie półtora roku temu. Wcześniej pod tym adresem znajdował się blog ze słowem pisanym. Teraz odkrywam się w innej formie. Piszę tylko w myślach:) Czym różnią się moje prace od innych?  Pewnie tym, że są mocno spersonalizowane i dla konkretnej osoby. W sieci jest bardzo dużo zdolnych dziewczyn, które tworzą przepiękne dzieła. Chcę sprawiać ludziom radość cząstkami swojej pracy i wciąż się rozwijać:)

3. Dlaczego tworzę i piszę bloga? Jak wygląda mój proces twórczy?
Kiedyś chciałam zapisywać myśli i udostępniałam blog wąskiemu gronu. Odkąd zajęłam się scrapbookingiem, wciągnął mnie świat zdolnych i kreatywnych ludzi.  Często przeglądam inne blogi, dodaję komentarze, zachwycam się nieskończoną ilością pomysłów. Mój proces twórczy zaczyna się od wywiadu. To krótka rozmowa, w której proszę o opisanie osoby, dla której mam zrobić kartkę, notes, album etc. i znalezienie cech charakterystycznych. Kiedy słucham rozmówcy, często już wiem, jakie to będą kolory, o ile rozmówca ich nie narzuci:) Mam też dni, że odpuszczam, bo wiem, że nic nie powstanie:)

Niezwykła osoba, którą chciałabym Wam przedstawić w ramach Creative Blog Tour to Renia, pokazująca swoje prace na blogu Creaturra Renia tworzy małe dzieła sztuki na szydłach, drutach i szydełkach. Doskonale włada maszyną do szycia. Ma też lekkość pióra i wymyśla fantastyczne nazwy prac (Bakłażanka, Panna Hiszpanka, Kokkainiątko). Na Creaturrze znajdziecie recenzje książek i filmów. Dzieła Reni są dostępne w sieci, gorąco zapraszam na jej bloga:) Jestem szczęśliwą posiadaczką Reniowych tworów i mam tę przyjemność znać Renię od wielu lat osobiście, choć teraz żyje i pracuje daleko ode mnie.2 komentarze:

  1. Bardzo miło mnie się zrobiło czytając o sobie:) Dziękuję!
    Pozdrawiam serdecznie:):):)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podziękowałam i ja :) I wyrobiłam się właśnie ze swoim wpisem, uff! Uściski!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione komentarze:)

Thank you for your visit and left comments :)